Kąpiele w dźwiękach

Kąpiele w dźwiękach poprowadzi Małgorzata Kronenberger .

U podstaw masażu dźwiękiem leży prastara wiedza o istocie oddziaływania dźwięku, która już ponad 5000 lat temu znalazła swoje zastosowanie w hinduskiej sztuce uzdrawiania. Zgodnie z wyobrażeniami ludzi wschodu jedynie żyjąc w harmonii ze sobą i swoim otoczeniem człowiek jest w stanie tworzyć swoje życie w sposób wolny i kreatywny.

Gong, kiedy wibruje, można to odczuć w każdej komórce ciała.

Kąpiel w gongu wydobywa z każdego inne doświadczenia: poczucie swobody i lekkości, mogą pojawić się piękne wizje. W stanie tej niezwykłej relaksacji możesz też otrzymać odpowiedzi na nurtujące cię pytania. Jest to niezwykłe doświadczenie, które warto przeżyć, chociaż raz.

Małgorzata Kronenberger

Dr n.med. w zakresie muzykoterapii(1999), Magister Sztuki, muzyk i pedagog(1990), Studia podyplomowe Zarządzanie Centrami Spa i Wellness(2012). Certyfikaty w zakresie masażu dźwiękiem mis i gongów oraz pracy z dźwiękiem z dziećmi(2008).

Wybitny praktyk i wykładowca, od ponad 30 lat zajmuje się pracą terapeutyczną i pedagogiczną z wykorzystaniem dźwięku i możliwości własnych organizmu. Obecnie prowadzi szkolenia, warsztaty, relaksacje i masaże w VIRIAMA – sesje indywidualne i grupowe. Wszystkie formy zajęć ukierunkowane są holistycznym podejściem do zdrowia.

Specjalności: masaż i terapia dźwiękiem, relaksacja, muzykoterapia, aromaterapia, profilaktyka stresu, rytmikoterapia.

Medytacje z dźwiękiem, lub inaczej relaksacje przy dźwiękach mis i gongów, czyli kąpiele dźwiękowe stanowią rodzaj masażu dźwiękowego. Kąpiele dźwiękowe często traktowane są jako metoda relaksacyjna oraz profilaktyczna. Wpływają one doskonale na samopoczucie psychofizyczne, równowagę emocjonalną oraz wewnętrzne piękno. Uczestnicy leżą na łóżkach, materacach lub karimatach i wsłuchują się w świat docierających z instrumentów dźwięków. Na ogół relaksują się już od pierwszych uderzeń mis czy gongu, często wchodząc w stan alfa (stan relaksu, zwiększonej kreatywności, kiedy ciało rozluźnione jest na bardzo głębokim poziomie, a świadomość jest zachowana) lub zapadając w sen. Pojawiające się podczas sesji brzmienia, alikwoty oraz barwy dźwiękowe sprawiają, iż osoby poddane kąpieli dźwiękowej często przenoszą się do świata marzeń, doznają oczyszczenia na indywidualnych poziomach, odprężenia i wyciszenia emocjonalnego. Po sesjach czują się odświeżeni, lżejsi, na nowo uporządkowani i pełni sił.

Masaż dźwiękiem wg metody Petera Hessa został opracowany z myślą o przywracaniu równowagi w ciele na wszystkich poziomach. Podczas sesji dźwiękowych stosowane są misy zarówno o niskich jak i wysokich tonach, które mają wpływ na harmonizację nie tylko na poziomie fizycznym, ale także emocjonalnym i psychicznym. Wibracje mis sprzyjają szybkiemu wejściu w stan odprężenia, dzięki któremu z łatwością przenikają przez tkanki, kości i sieć nerwową do struktur komórkowych, wspomagając tym samym proces całościowej harmonizacji organizmu. Występujące podczas relaksacji delikatne drgania mięśni świadczą o wzajemnym dostrajaniu się częstotliwości organizmu do częstotliwości dźwięków. Świadome odczuwanie ciała podczas masażu dźwiękiem pomaga w uzyskaniu atmosfery zaufania i bezpieczeństwa. To z kolei umożliwia zupełne poddanie się działaniu masażu, uwolnieniu z nagromadzonego napięcia, swobodnemu przepływowi energii życiowej i powracaniu do całościowej równowagi organizmu.

Tomasz Jarzębowski

Zajmuje się terapią manualną w oparciu o własne wieloletnie doświadczenie i przy zastosowaniu różnych technik masażu, między innymi hawajskiego Lomi Lomi Nui, australijskiego PELOHA, polinezyjskiego Ma-Uri, a także dalekowschodniej techniki akupresury głowy i twarzy.

„Masaże pojawiły się w moim życiu nagle i niespodziewanie i wszystko w nim zmieniły. Teraz to moja pasja i całe moje życie. Nauki pobierałem u różnych wspaniałych nauczycieli, ale zawsze szedłem w masażach swoją własną ścieżką. Moje masażowe motto: Nauczyć się techniki i zapomnieć, pójść za sercem. Aloha”