26 sierpnia – 1 wrze​śnia 2018

Joga, medytacja, psychologia procesu

TERMINY:

26 sierpnia - 1 wrze śnia 2018

Wierzę, że w każdym z nas jest coś istotowego, jakaś mojość, coś, co jest esencją mnie i mego bycia w świecie. Jakaś specyficzna tylko dla mnie siła, która pragnie zamanifestować się w życiu i tylko czeka na sprzyjające warunki, na odpowiedni czas, dobre miejsce, na przyjaznych ludzi - żeby wypłynąć z głębi i objąć nas i nasze otoczenie.

Kontakt z tą siłą - osobistą mocą - daje nam poczucie pełni, satysfakcji, sensu, radości i ekstatyczności życia. Głęboko uzdrawia nas i nasze otoczenie. Otwiera nas na nasze ciało, jego zmysłowość, seksualność i duchowość. Otwiera nas na duszę – jej głębię i żywotność. Łączy nas z duchem, dając poczucie bycia integralną częścią świata i kosmosu – w połączeniu z innymi ludźmi.

Zapraszamy na warsztat, podczas którego – używając narzędzi hatha jogi, medytacji i psychologii procesu – będziemy szukać pełniejszej/pełniejszego siebie, swojej prawdziwej siły i swojego miejsca w świecie i życiu.

Poszukując, trzeba zwrócić się ku temu i przy odrobinie wysiłku, pomocnych narzędzi i odpowiednich intencji dać impuls i znak, że jesteśmy gotowi i chętni na spotkanie z tym. Oczywiście promień śwatła, ciepła i życiowej energii, płynąc do celu może napotkać ciemne i gęste chmury, które go zatrzymują, przesłaniają, ale to nie zmienia faktu, że ono – słońce - wciąż tam, za chmurami jest i nieustannie świeci. Chmury, które często zaciemniają obraz, mogą stać się paliwem i narzędziem rozpoznania- ważną częścią owej mocy a ciemność, może być drogą do nowego, pełniejszego i dojrzalszego bycia - drogą do rozpoznania siebie w pełnym przejawie swojej egzystencji.

Szukając swojej siły, dobrze jest lepiej poznać siebie – rozpoznać procesy, które dzieją się w ciele, w psychice. Nauczyć się rozpoznawać informacje, które nieustannie wysyła ciało, umysł i świat. Pracując nad swoimi codziennymi problemami – trudnościmi w relacjach, problemami w świecie, w pracy, symptomami ciała – możesz dowiedzieć się, po co ci się wydarzają i jaką informację dla ciebie niosą?

Przekonasz się, że codzienne problemy, symptomy ciała i trudności relacyjne mogą być twoimi sprzymierzeńcami - drogowskazami w odkrywaniu głębszego sensu życia, swojej mocy i prawdziwszej/prawdziwszego siebie.

Na spotkanie zapraszamy do górskiego ośrodka MANDALA położonego we wsi Targoszów, w Beskidzie Małym, z przepięknym widokiem na szczyty Beskidów, w tym na Babią Górę i Pilsko.

Czekają na Was przytulne pokoje gościnne z balkonami, duża sala 110 m2 z widokiem na rozległą górską panoramę. Sala ma drewnianą, podgrzewaną podłogę, przystosowaną do praktyki jogi, dwa kominki i przylegający do niej duży drewniany taras, na którym – jeśli pozwoli na to aura – będziemy ćwiczyć jogę.

Ośrodek Mandala leży na południowym stoku góry Leskowiec w paśmie Beskidu Małego. Z okien i tarasu rozciąga się rozległa panorama na cztery górskie łańcuchy, nad którymi króluje potężny masyw Babiej Góry i lubiane przez narciarzy Pilsko.

Okolica niezwykle cicha i spokojna jest wymarzonym miejscem dla poszukujących ukojenia od napięć i zgiełku miasta. Czerwonym i żółtym szlakiem możemy dotrzeć na szczyt Leskowca i przejść do pobliskiej Madohory, lub na Groń Jana Pawła II, gdzie znajduje się schronisko i sanktuarium religijne. Zarówno ze szczytu Leskowca jak i z Gronia Jana Pawła II można zobaczyć rozciągające się na kilkadziesiąt kilometrów najpiękniejsze w tym rejonie panoramy.

Orientacyjny plan dnia:

8.00 – 10.30 - hatha joga i medytacja

10.30 – śniadanie

11.00 - 15.00 - zwiedzanie okolicy, czas wolny

15.00 – obiad

16.30 - 19.00 – zajęcia rozwojowe

19.15 - kolacja

20.30 - wieczorna medytacja, wykłady, spotkania przy kominku, rozmowy, taniec

Prowadzący:

Maja Czerwińska i Arkadiusz Tabero

- para filozofów, psychoterapeutów i joginów.

wzj-majaarek

Cena:

1640 zł - pokój 3 osobowy

1740 zł - dwójka

1890 zł - jedynka

Zgłoszenia do dnia 10 sierpnia

Arek Tabero - tel.: 603 779 158, taberoarek@gmail.com

Prosimy o wpłacenie zadatku w wysokości 400 zł na konto:

Arkadiusz Tabero Bank Millenium 66 11602202 00000000 55382833, z dopiskiem:

warsztaty jogi

Serdecznie zapraszamy!