Joga i kreatywność!

JOGA, MEDYTACJA, PSYCHOLOGIA PROCESU

26 sierpnia – 1 września

Tworzenie czegoś nowego nie dokonuje się poprzez intelekt, ale poprzez instynkt zabawy, wypływający z wewnętrzenej potrzeby. Umysł twórczy bawi się przedmiotami, które kocha
C. G. Jung

Zapraszamy Was na warsztat, na którym joga, medytacja, psychologia procesu, taniec, biegi transowe i dzika natura zainspirują nas do bycia w kontakcie ze sobą oraz pozwolą nam zanurzyć się w życiodajnym i energotwórczym źródle życia i żywiole tworzenia!

Na warsztatach, w cichym, oddzielonym od cywilizacji miejscu, w inspirującej grupie i z doświadczonymi prowadzącymi, wspierani głęboką pracą z ciałem i umysłem, podłączeni do dzikiej przyrody i żywiołów natury, będziemy szukać swojego własnego i tylko nam właściwego bycia. Docierając do esencji swoich doświadczeń i swojego pierwotnego śnienia, spróbujemy odzyskać połączenie ze źródłem i życiodajną energią życia, radości i kreacji.

 

 

Rozbudzając swoje uśpione możliwości, rozpoznamy swoich sprzymierzeńców wspierających nasze działania oraz swoich strażników-krytyków, zatrzymujących naszą ekspresję i żywotność. Nauczymy się stawiać im granice i przejmować ich siłę zaprzęgając ją w nasze twórcze działania i codzienne życie.

W odzyskiwaniu i wzmacnianiu twórczego potencjału, czasami musimy wrócić do momentów, w których nasza twórcza rzeka przestała płynąć. Dzięki narzędziom Psychologii Zorientowanej na Proces, doświadczając tego momentu ponownie, odzyskamy swoją siłe po to, by wrócić do źródła, z którego wypływa twórcza rzeka.

Każde dziecko jest artystą. Problem w tym, jak pozostać artystą, kiedy się dorośnie
Pablo Picasso

Każdy z nas jest twórczy z natury! Być może wciąż pamiętasz swoją dziecięcą ciekawość, nieograniczoną ekspresję i radość kreowania wyobrażonych światów! Nieograniczony dziecięcy umysł godzinami może być na „twórczym haju” i tworzyć niezliczoną ilość artefaktów karmiony potężną energią wszechświata!

Joga, medytacja, psychologia procesu, biegi transowe, taniec – to formy, które pozwolą nam skontaktować się, wyzwolić i w bezpieczny sposób doświadczyć swojej twórczej natury, swoich twórczych emocji, swojej twórczej energii.

W PROGRAMIE

Joga – głęboka praca z ciałem, budzi naszą wewnętrzną mądrość i uczy nas jak optymalnie dla siebie podążać za swoją energią w kontakcie z naturą naszego ciała i przyrody.

Medytacja – praktyka umysłu – w drodze do wyzwolenia prawdziwej natury umysłu, uświadamia nam, jak funkcjonuje nasz codzienny umysł i jak możemy bardziej przytomnie z nim współdziałać.

Psychologia Zorientowana na Proces – pokazuje nam, jak podążać za swoimi aktualnymi procesami – za swoim Śnieniem. Uczy, jak odczytywać sygnały, które niosą ze sobą nowe życie, nowe rozwiązania, nową energię, kryjąc się za niechcianymi symptomami w ciele, problemami w relacjach, za poczuciem braku energii i trudności w świecie.
Psychologia Zorientowana na Proces ułatwia nam pełniejsze przeżywanie tego, co się właśnie wydarza w naszym życiu – uelastycznia – uwalnia zablokowaną energię i witalność.

Warsztat ma formułę rozwojową i nakierowany jest na kontakt ze swoimi głębokimi procesami.

Kontaktując się ze swoim potencjałem i energią, często kontaktujemy się też z rzeczami trudnymi i nieoczekiwanymi. Na warsztacie stworzymy bezpieczną przestrzeń na doświadczanie też rzeczy trudnych. Zrobimy przestrzeń na to, z czym jesteśmy w danym momencie i co potrzebuje się przejawić, aby pokazać i uwolnić ukryty potencjał.

 

DIETA WEGAŃSKA:

Właściwe odżywianie to jeden z podstawowych elementów zdrowego stylu życia. 70% odporności naszego organizmu zawdzięczamy dobrze funkcjonującemu układowi pokarmowemu. Dlatego tak ważna jest zdrowa dieta. W trakcie wyjazdu proponujemy Państwu dietę wegańską, która sprzyja oczyszeniu i wzmacnieniu organizmu.

Dzięki dobrze zrównoważonym posiłkom czujemy się syci, a jednocześnie lekko, co sprzyja praktyce i regeneracji organizmu.

PROWADZĄCY:

W doświadczeniu tym wspierać cię będą doświadczeni nauczyciele: jogini, psychoterapeuci i filozofowie:
Maja Czerwińska i Arkadiusz Tabero

ORIENTACYJNY PLAN DNIA:

8.00-9.30 – hatha joga

9.30– 10.00 – medytacja

10.15 – śniadanie

11.00-15.00 – czas wolny – kąpiele w jeziorze, spacery, zwiedzanie okolicy

15.00 – obiad

16.30-19.00 – Psychologia Procesu, biegi energetyczne, pranajama

19.15 – kolacja

20.30 – wykłady, medytacja, taniec

MIEJSCE:

Dom Bezat położony jest na przepięknej Warmii, pośród pól, pagórków i lasów. Panuje tu cisza i skupienie. Za towarzystwo mamy bociany, żurawie, dziki, zające i sarny. Dom otoczony jest łąkami i lasami. Duża przestrzeń i brak bezpośrednich sąsiadów dają poczucie swobody i stwarzają okazje do wszelkiego rodzaju wypoczynku i działań na świeżym powietrzu. W okolicy (od 4 do 10 km) są większe i mniejsze jeziora.

W OKOLICY:

Kawiarnio-galeria Kawkowo
Teatr Wegajty
Cegielnia Art
Kapela Muzyków
Madame La Mode – mobilne SPA na świeżym powietrzu
Koronczarnia
Lawendowe Muzeum Żywe im. Jacka Olędzkiego
Stadnina koni

CZAS:

26 sierpnia – 1 września

OPŁATA:

1990 zł – dwójka
1890 zł – trójka
1840 zł- czwórka

Ilość miejsc ograniczona – maksymalnie 12 osób!

W cenie: joga, medytacja, warsztaty rozwojowe, biegi energetyczne, wykłady, taniec, noclegi i wyżywienie.

ZGŁOSZENIA:

Ilość miejsc ograniczona – maksymalnie 12 osób!

Arek Tabero – tel.: 603 779 158, taberoarek@gmail.com

Prosimy o wpłacenie zadatku w wysokości 400 zł na konto:

Arkadiusz Tabero Bank Millenium 66 11602202 00000000 55382833, z dopiskiem:

W żywiole tworzenia

Serdecznie zapraszamy!