18-23 czerwca 2019

Joga, medytacja, psychologia procesu

18-23 czerwca 2019

"Tworzenie czegoś nowego nie dokonuje się poprzez intelekt, ale poprzez instynkt zabawy, wypływający z wewnętrznej potrzeby. Umysł twórczy bawi się przedmiotami, które kocha"
C. G. Jung

"W apogeum śmiechu wszechświat wpada w kalejdoskop nowych możliwości"

Jean Houston

Zapraszamy Was na warsztat, na którym joga, medytacja, psychologia procesu, taniec, biegi transowe, natura oraz piękny dom zainspirują nas i pozwolą zanurzyć się w życiodajnym i energotwórczym żywiole tworzenia!

"Każde dziecko jest artystą. Problem w tym, jak pozostać artystą, kiedy się dorośnie"

Pablo Picasso

Każdy z nas jest twórczy z natury! Być może wciąż pamiętasz swoją dziecięcą ciekawość, nieograniczoną ekspresję i radość kreowania wyobrażonych światów! Nieograniczony dziecięcy umysł godzinami może być na "twórczym haju" i tworzyć niezliczoną ilość artefaktów karmiony potężną energią wszechświata!

Czasami ta naturalna zdolność tworzenia i połączenia z nieograniczoną kreacją pozostaje z nami całe życie, czasami coś w pewnym momencie zatrzymuje nas i tracimy z nią kontakt.

Zapraszamy osoby chcące być bardziej kreatywne, artystki/artystów i osoby, które marzą i śnią po nocach, by tworzyć.

Tworzenie może przejawić się w konkretnych dziełach, ale może być też po prostu kreatywnym podejściem do codzienności i do tego, co już robimy.

Wytropimy nasze procesy twórcze i spotkamy się z krytykiem, który szepcze "jeszcze nie teraz", "nie jesteś zbyt dobry".

Krytyk, który często ma moc zabijania tego co twórcze u samych podstaw, staje się naszym "zdrowym rozsądkiem" i już nawet nie wiemy, że kreatywna moc jest naszą właściwą naturą.

Na warsztatach, w inspirującej grupie i z doświadczonymi prowadzącymi, wspierani głęboką pracą z ciałem i umysłem, podłączeni do dzikiej przyrody i żywiołów natury, będziemy szukać swojej kreatywności i radości twórczej. Rozpoznamy swoich strażników-krytyków zatrzymujących naszą ekspresję. Nauczymy się stawiać im granicę i/lub przejmować ich siłę zaprzęgając ją w nasze twórcze działania.

Będziemy bawić się, śmiać, tańczyć, biegać i leżeć na trawie. Pozwolimy, żeby wszechświat przejawił w nas swoją twórczą moc.

W odzyskiwaniu i wzmacnianiu twórczego potencjału, być może będziemy musieli wrócić do momentów, w których nasza twórcza rzeka przestała płynąć. Dzięki narzędziom Psychologii Procesu, doświadczając tego momentu ponownie, odzyskamy swoją siłę i wejdziemy ponownie do źródła, z którego wypływa twórcza rzeka.

Joga, medytacja, psychologia procesu, biegi transowe, taniec – to formy, które pozwolą nam skontaktować się, wyzwolić i w bezpieczny sposób doświadczyć swojej twórczej natury, swoich twórczych emocji, swojej twórczej energii.

Joga - głęboka praca z ciałem, budzi naszą wewnętrzną mądrość i uczy nas jak optymalnie dla siebie podążać za swoją energią w kontakcie z naturą naszego ciała i przyrody.

Medytacja – praktyka umysłu – w drodze do wyzwolenia prawdziwej natury umysłu, uświadamia nam, jak funkcjonuje nasz codzienny umysł i jak możemy bardziej przytomnie z nim współdziałać.

Psychologia Procesu – pokazuje nam, jak podążać za swoimi aktualnymi procesami – za swoim Śnieniem. Uczy, jak odczytywać sygnały, które niosą ze sobą nowe życie, nowe rozwiązania, nową energię, kryjąc się za niechcianymi symptomami w ciele, problemami w relacjach, za poczuciem braku energii i trudności w świecie.

Warsztat ma formułę rozwojową i nakierowany jest na kontakt z głębokimi procesami.

Kontaktując się ze swoim potencjałem i energią, często kontaktujemy się też z rzeczami trudnymi i nieoczekiwanymi. Na warsztacie stworzymy bezpieczną przestrzeń na doświadczanie też rzeczy trudnych. Zrobimy przestrzeń na to, z czym jesteśmy w danym momencie i co potrzebuje się przejawić, aby uwolnić ukryty potencjał.

W programie:

Dieta wegetariańska:

Właściwe odżywianie to jeden z podstawowych elementów zdrowego stylu życia. 70% odporności naszego organizmu zawdzięczamy dobrze funkcjonującemu układowi pokarmowemu. Dlatego tak ważna jest zdrowa dieta. W trakcie wyjazdu proponujemy Państwu dietę wegetariańską, która sprzyja oczyszeniu i wzmacnieniu organizmu.

Dzięki dobrze zrównoważonym posiłkom czujemy się syci, a jednocześnie lekko, co sprzyja praktyce i regeneracji organizmu.

Prowadzący

W doświadczeniu tym wspierać cię będą doświadczeni nauczyciele: jogini, psychoterapeuci i filozofowie:

Maja Czerwińska i Arkadiusz Tabero

wzj-majaarek
MAJA CZERWIŃSKA ARKADIUSZ TABERO O NAS

Orientacyjny plan dnia:

8.00-9.30 – hatha joga

9.30– 10.00 – medytacja

10.15 - śniadanie

11.00-15.00 – czas wolny – kąpiele w jeziorze, spacery, zwiedzanie okolicy

15.00 – obiad

16.30-19.00 – Psychologia Procesu, biegi energetyczne, pranajama

19.15 – kolacja

20.30 – wykłady, medytacja, taniec

Miejsce

Dom Bezat położony jest na przepięknej Warmii, pośród pól, pagórków i lasów. Panuje tu cisza i skupienie. Za towarzystwo mamy bociany, żurawie, dziki, zające i sarny. Dom otoczony jest łąkami i lasami. Duża przestrzeń i brak bezpośrednich sąsiadów dają poczucie swobody i stwarzają okazje do wszelkiego rodzaju wypoczynku i działań na świeżym powietrzu. W okolicy (od 4 do 10 km) są większe i mniejsze jeziora.

W okolicy

Kawiarnio-galeria Kawkowo
Teatr Wegajty
Cegielnia Art
Kapela Muzyków
Madame La Mode – mobilne SPA na świeżym powietrzu
Koronczarnia
Lawendowe Muzeum Żywe im. Jacka Olędzkiego
Stadnina koni

WIĘCEJ

Czas:

18-23 czerwca 2019

Opłata:

1990 zł – dwójka
1890 zł – trójka
1840 zł- czwórka

Opłata obejmuje: jogę, medytację, warsztaty rozwojowe, biegi energetyczne, wykłady, taniec, noclegi i wyżywienie wegańskie - 3 posiłki dziennie

Zgłoszenia:

Ilość miejsc ograniczona – maksymalnie 14 osób!

Arek Tabero - tel.: 603 779 158, taberoarek@gmail.com

Prosimy o wpłacenie zadatku w wysokości 400 zł na konto:

Arkadiusz Tabero Bank Millenium 66 11602202 00000000 55382833, z dopiskiem:

W żywiole tworzenia

Serdecznie zapraszamy!