Yoga Bliss

Warsztaty weekendowe w Oddechowie

9-11 grudnia 2022

Serdecznie zapraszamy Was do przestrzeni, w której spotka się nasza duchowość i ciało – niepodzielone. W naturalnym stanie umysłu, w błogości.

Na warsztatach jogi, medytacji i psychologii procesu, BŁOGOŚĆ będzie naszym kierunkiem i drogowskazem.

W czasie warsztatów poszerzymy naszą codzienną świadomość o nowe terytorium.

Będziemy odkrywać, jak sięgać po to, co za progiem codzienności, po błogość! Gdzie w mojej codzienności potrzebuję więcej błogości?

Czy potrzebuję błogości w ciele? W oddechu? W relacjach? Czy może rozpoczynając dzień?

Czy mogę dobrze i błogo się czuć, bo istnieję czy tylko w nagrodę za „dobre zachowanie”?

W błogości rozpuszcza się strach, złość, smutek i niepewność. Błogość to niezmierzona, współodczuwająca przestrzeń, która bezwysiłkowo obejmuje wszystko, co tworzy podstawę naszej prawdziwej natury i natury świata.

Jak kontaktować się z naturalnym stanem umysłu? I oprzeć się na naszej pierwotnej dobroci i współczuciu? Bez pospiechu, winy i wstydu?

Jak czerpać z tego doświadczenia w codzienności?

Jak znajdować oparcie w praktyce błogości.

Czy mogę działać, kiedy jest mi dobrze i błogo czy działanie, praca kojarzy mi się tylko ze stresem, pośpiechem, „zabieganiem”?

Serdecznie zapraszamy osoby, które pragną nowych wzorców bycia. Osoby, dla których wyczerpały się już dostępne schematy kulturowe, definiujące naszą codzienność jako „zajętość”, pośpiech, bezdech i zabieganie. Zapraszamy wszystkich/tkie, którzy/re pragną poszerzyć doświadczenie o relaks, oddech i błogość! By nasze życie odzyskało pełniejszy wymiar i swoją właściwą głebię.

W praktyce jogi, przełamując tamas, naturalną „ciężkość” i sztywność ciała, zazwyczaj mówimy o radżasie – energii ognia, której potrzebujemy aby przejść przez te cięzkie, wymagające potu i determinacji chwile:)

Często – wchodząc w dalszą radżasową, rozpaloną praktykę – zapominamy, że błogość też wypływa z ognia! Ognia ciepłego, zrównoważonego, otulającego, kochającego i współczującego.

Błogość jest jakością, która świecąc miękkim, wszechogarniającym światłem zbliża nas do światła – do oświecenia!

Błogość, niezauważenie dociera tam, gdzie zbyt intensywny ogień może zostawić tylko zgliszcza i popioły. Dociera delikatnie, przyjemnie i trwale, umacniając naszą praktykę i wskazując właściwą drogę, właściwy kierunek.

Joga – głęboka praca z ciałem, pomoże nam skontaktować się z naszym najgłębszym Ja, które jest poza porażką i sukcesem. Joga budzi naszą wewnętrzną mądrość i uczy nas, jak optymalnie dla siebie podążać za swoją energią w kontakcie z naturą naszego ciała i przyrody.

Medytacja ugruntowuje nas na naszej ścieżce serca. Jako praktyka umysłu – w drodze do wyzwolenia prawdziwej natury umysłu, uświadamia nam, jak funkcjonuje nasz codzienny umysł i jak możemy bardziej przytomnie z nim współdziałać.

Psychologia Procesu – pokazuje nam, jak podążać za swoimi aktualnymi procesami – za swoim Śnieniem. Uczy, jak odczytywać sygnały, które niosą ze sobą nowe życie, nowe rozwiązania, nową energię, kryjąc się za niechcianymi symptomami w ciele, problemami w relacjach, za poczuciem braku energii i trudności w świecie.
Psychologia Zorientowana na Proces ułatwia nam pełniejsze przeżywanie tego, co się właśnie wydarza w naszym życiu – uelastycznia – uwalnia zablokowaną energię i witalność.

W PROGRAMIE

– praktyka hatha jogi i pranayamy
– prowadzona medytacja siedząca
– ćwiczenia w parach metodą psychologii procesu
– przekonania i wzorce wokół błogości
– medytacja i ruch w lesie
– swobodny ruch autentyczny wieczorem
– sauna dla chętnych
– wspaniałej jakości zadedykowane posiłki wegańskie przygotowywane na miejscu
Spędzisz z nami weekend wśród przyjaznych osób, które czują podobnie i mają podobne potrzeby. Pragną tworzyć nową jakość w swoim życiu. Pole grupowe wzmacnia zmianę i intencję. Spotkamy się w przepięknym ośrodku, zadedykowanym rozwojowi, w lesie, ze wspaniałym powietrzem i pyszną kuchnią wegańską, która odżywczo zasili Twoje ciało i umysł.

DIETA WEGAŃSKA:

Właściwe odżywianie to jeden z podstawowych elementów zdrowego stylu życia. 70% odporności naszego organizmu zawdzięczamy dobrze funkcjonującemu układowi pokarmowemu. Dlatego tak ważna jest zdrowa dieta. W trakcie wyjazdu proponujemy Państwu dietę wegańską, która sprzyja oczyszczeniu i wzmacnianiu organizmu.

Dzięki dobrze zrównoważonym posiłkom czujemy się syci, a jednocześnie lekko, co sprzyja praktyce i regeneracji organizmu.

PROWADZĄCY:

W doświadczeniu tym wspierać cię będą doświadczeni nauczyciele: jogini, psychoterapeuci i filozofowie:
Maja Czerwińska i Arkadiusz Tabero

PLAN WARSZTATÓW:

piątek:
17.00 – przyjazd i zakwaterowanie
18.00 – 19.30 – joga i medytacja
19.45 – kolacja
20.30 – spotkanie wieczorne – zapoznanie i wprowadzenie do warsztatów

sobota:
8.00 – 9.30 – hatha joga
9.30 – 10.00 – medytacja
10.15 – śniadanie
13.00 – 14.00 joga oddechowa
14.00 – obiad
15.30 – 18.30 – Praca z Procesem – wykład i praktyka
18.45 – kolacja
20.00 – spotkanie wieczorne – taniec

niedziela:
8.00 – 9.30 – hatha joga
9.30 – 10.00 – medytacja
10.15 – śniadanie
11.30 – 13.00 – praca z procesem
13.30 – 14.30 – joga, medytacja
15.00 – obiad
16.00 – zakończenie

MIEJSCE:

Ośrodek Rozwojowy Oddechowo
al. prof. Jana Nielubowicza 6, 05-281 Borzymy

ZGŁOSZENIA:

Arek Tabero – tel.: 603 779 158, taberoarek@gmail.com

Rezerwacją miejsca jest wpłacenie zaliczki w wysokości 300 zł na konto:

Arkadiusz Tabero Santander Bank
10 1090 2590 0000 0001 4920 0755, z dopiskiem:

warsztaty jogi

Serdecznie zapraszamy!

CZAS:

9-11 grudnia 2022

OPŁATA:

Zakwaterowanie w pokojach 1, 2 i 3 osobowe w domkach.

Wyżywienie oraz 2 noclegi – 500 zł
Warsztaty – 850 zł