Zimowa pełnia z Jogą – moc bycia

Zapraszamy Was na kolejną edycję naszych warsztatów do magicznego miejsca w Beskidach!

Joga, medytacja, psychologia procesu

8-14 lutego 2020
15-21 lutego 2020

Tematem przewodnim naszego spotkania będzie moc bycia.

Na co dzień żyjemy w ciągłej presji działania, pracy, obowiązku, dawania więcej i więcej z siebie. Otoczeni jesteśmy przez nadmiar bodźców i wydarzeń, na które nie zdążamy.

Ciągle biegniesz, a i tak masz poczucie, że nie nadążasz?
A czasem wręcz przeciwnie – natłok i presja są tak wielkie, że już nie jesteś w stanie biec – utykasz i nie możesz ruszyć dalej?
Znacie to?

Każdy z nas czasem potrzebuje odpuścić nasze przywiązanie do biegu, nadążania, wyrabiania się. Każdy z nas czasem potrzebuje świadomie zatrzymać się i przyjrzeć, w jakim jest miejscu i o co w tym wszystkim chodzi? Czy to mój kierunek…?

W czasie warsztatu – dzięki praktyce jogi, oddechu oraz Psychologii Zorientowanej na Proces zwrócimy się do wewnątrz i na poziomie ciała, oddechu i umysłu będziemy odkrywać nasze codzienne wzorce – co w nas pędzi do przodu, a co potrzebuje się w nas zatrzymać. Będziemy uczyć się puszczać stare, niesłużące już nam wzorce lub je przekształcać. Zostawiając to, co już nieaktualne, nieżywotne i nieenergetyczne, zrobimy miejsce na nowe, świeże i twórcze.

Głębszy oddech oraz świadoma praca z ciałem i umysłem (joga), oraz wgląd w emocje (psychologia procesu) pozwoli nam na uważniejsze bycie ze sobą i innymi. Otworzy nas też na energię otoczenia i górskiej przyrody.

Wszystko to w gronie ciekawych ludzi w cichym i spokojnym miejscu z pięknymi widokami na pasmo górskie.

Zapraszamy osoby zarówno już praktykujące jogę i/lub medytację jak i początkujące.

Bazą warsztatu będzie joga i medytacja. Warsztat będzie zawierał też elementy warsztatu rozwojowego – wykłady wprowadzające w psychologię procesu oraz ćwiczenia rozwojowe w nurcie procesowym.

WYPRAWA

W zależności od pogody, planujemy wspólne wyjście z przewodnikiem do Groty Komonieckiego i wodospadu Dusiołek bądź na Babią Górę. Wtedy nie ma zajęć popołudniowych.

NARTY

Dla miłośników zimowych sportów, w okolicy znajduje się stacja narciarska: https://www.czarnygron.pl/

DIETA WEGAŃSKA:

Właściwe odżywianie to jeden z podstawowych elementów zdrowego stylu życia. 70% odporności naszego organizmu zawdzięczamy dobrze funkcjonującemu układowi pokarmowemu. Dlatego tak ważna jest zdrowa dieta. W trakcie wyjazdu proponujemy Państwu dietę wegańską, która sprzyja oczyszczeniu i wzmacnianiu organizmu.

Dzięki dobrze zrównoważonym posiłkom czujemy się syci, a jednocześnie lekko, co sprzyja praktyce i regeneracji organizmu.

PROWADZĄCY:

W doświadczeniu tym wspierać cię będą doświadczeni nauczyciele: jogini, psychoterapeuci i filozofowie:
Maja Czerwińska i Arkadiusz Tabero

ORIENTACYJNY PLAN DNIA:

8.00 – 10.00 – hatha joga i medytacja

10.15 – śniadanie

10.45 – 15.00 – zwiedzanie okolicy, narty, czas wolny

15.00 – obiad

17.00 – 19.00 – hatha joga, medytacja, praca z procesem

19.15 – kolacja

20.00 – wykłady, spotkania przy kominku, rozmowy, taniec

MIEJSCE:

Ośrodek Mandala leży na południowym stoku góry Leskowiec w paśmie Beskidu Małego. Z okien i tarasu rozciąga się rozległa panorama na cztery górskie łańcuchy, nad którymi króluje potężny masyw Babiej Góry i lubiane przez narciarzy Pilsko.

Czekają na Was przytulne pokoje gościnne z balkonami, duża sala 110 m2 z widokiem na rozległą górską panoramę. Sala ma drewnianą, podgrzewaną podłogę, przystosowaną do praktyki jogi, dwa kominki i przylegający do niej duży drewniany taras 100 m2.

Okolica niezwykle cicha i spokojna jest wymarzonym miejscem dla poszukujących ukojenia od napięć i zgiełku miasta. Czerwonym i żółtym szlakiem możemy dotrzeć na szczyt Leskowca i przejść do pobliskiej Madohory, lub na Groń Jana Pawła II, gdzie znajduje się schronisko i sanktuarium religijne. Zarówno ze szczytu Leskowca jak i z Gronia Jana Pawła II można zobaczyć rozciągające sie na kilkadziesiąt kilometrów najpiękniejsze w tym rejonie panoramy.

DLA POCZĄTKUJĄCYCH I ZAAWANSOWANYCH:

Zapraszamy osoby zarówno już praktykujące jogę i/lub medytację jak i początkujące.

CZAS:

1. 8-14 lutego 2020
2. 15-21 lutego 2020

OPŁATA:

1640 zł pokój 3-4 osobowy
1790 zł dwójka
1990 zł jedynka

ZGŁOSZENIA:

do dnia 10 grudnia 2019

Wpłata zadatku rezerwuje miejsce!

Arek Tabero – tel.: 603 779 158, taberoarek@gmail.com

Prosimy o wpłacenie zadatku w wysokości 400 zł na konto:

Arkadiusz Tabero Bank Millenium 66 11602202 00000000 55382833, z dopiskiem:

warsztaty jogi

Serdecznie zapraszamy!